Четвер, 16.05.2024, 10:40 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
RSS


VВерховина - інформаційний портал 

Каталог статей

Головна » Статті » Варто знати

Що і як впливає на нашу пам'ять
1. Соя — ПОГАНО. Соєві замінники зазвичай вважаються за безпечніший аналог натуральних продуктів — м'яса, шоколаду, молока і тому подібного. Проте останні дослідження показують, що надмірне захоплення соєвим сиром (тофу) загрожує серйозними проблемами з пам'яттю і навіть недоумством на старості. У нас тофу поширений не так сильно, як, наприклад, в США і країнах Азії, звідки, власне, він і прийшов, проте його майже напевно можна зустріти в кожному японському або китайському ресторані — як десерт, закуску або інгредієнт салату. Тофу також використовується у вегетаріанській кухні і в популярних у наш час пісних меню.

2. Солодке — ПОГАНО. Власне шкодять нашій пам'яті не самі солодощі, а велика кількість вуглеводів, яка в них міститься. Річ у тому, що коли наш організм отримує багато вуглеводів, йому, відповідно, доводиться виробляти багато інсуліну, щоб впоратися з рівнем цукру в крові. Через це, в свою чергу, особливий фермент, що знаходиться в клітинах нашого мозку, майже повністю витрачається на контроль інсулінового балансу. А на те, щоб прибрати з організму шкідливі для нашої пам'яті крохмалисті білки, майже нічого не залишається. Тому до списку шкідливих продуктів можете сміливо включати крупи, мучні вироби, фруктові соки і газовану воду.

3. Куріння — ПОГАНО. Особливо небезпечна ця шкідлива звичка в середньому віці — від 35 до 50 років. Як стверджують американські медики, куріння в цей час провокує не лише проблеми з довготривалою пам'яттю, але і серйозні порушення мовних навиків.

4. Статини — ДОБРЕ. Ліки з цієї групи як правило призначають хворим з підвищеним рівнем холестерину. Дослідження Мічиганського інституту здоров'я показали, що люди, які приймають статини регулярно, приблизно в 2 рази менше схильні до різних «головних» недугів. У тому числі порушенням пам'яті і навіть хвороби Альцгеймера. Імовірно, секрет криється в здатності статинів збивати рівень інсуліну в крові.

 5. Хвороби щитовидної залози — ПОГАНО. Як вважають ірландські лікарі, втрата пам'яті — обов'язковий симптом проблем зі щитовидкою. Хвора залоза працює погано, і в результаті організм недоотримує гормони, необхідні йому для регулювання найважливіших процесів життєдіяльності. У тому числі механізму запам'ятовування і відтворення інформації.

6. Стреси та депресії — ПОГАНО. Торішні дослідження в області неврології показали, що занадто емоційні люди, які більш схильні до стресів і депресій, на 40% частіше страждають від різних розумових розладів. Отже, якщо хочете зберегти тверезий розум і тверду пам'ять до старості, пошкодуйте свої нерви і намагайтесь якомога частіше піднімати собі настрій.

7. Хронічні болі — ПОГАНО. Легка мігрень, біль в попереку, різі в шлунку — багато хто з нас звик сприймати ці «дрібні» неприємності як щось належне. Тим часом, навіть найлегші, але постійні незручності здатні значно зіпсувати вам сон, настрій і навіть здатність добре працювати. Негативно позначаються хронічні болі і на пам'яті: у 2007 році група лікарів обстежувала декілька десятків пацієнтів, що відчували різні болі більше 6 місяців, і з'ясувала, що дві третини з них страждали порушеннями пам'яті і уваги.

8. Шлюб — ДОБРЕ. Першими припущення про те, що сімейний стан позначається на стані нашого мозку, зробили шведські учені. Вони використовували дані своїх фінських колег, які порівняли здоров'я 1400 пацієнтів на різних етапах їх життя. Вперше вони обстежували своїх добровольців, коли тим було близько 35, вдруге — через 21 рік після початку роботи. З'ясувалося, що краще за всіх зберегли свою пам'ять ті, хто більшу частину цього часу провели з чоловіком або дружиною, гірше за всіх — самотні і розлучені люди.

9. Риба — ДОБРЕ. Те, що риба корисна для мозку, давно твердили багато дієтологів. Тепер дослідники знайшли цьому численні підтвердження: вживання риби 3 і більш разів на тиждень знижує ризик порушень пам'яті, недоумства і навіть інсульту на 26%.
Дбайте про своє здоровя.


Джерело: http://www.aif.ru
Категорія: Варто знати | Додав: Lesterman (06.05.2010)
Переглядів: 1037 | Теги: Здоровя, память | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Останні новини

Наше опитування

Яке ваше ставлення до будівництва міні-гес на р.Чорний Черемош та інших гірських ріках
Всього відповідей: 76

Свята та події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Робота у Верховині

Хмаринка тегів

Карта відвідувачів

Статистика

» Зареєст. на сайті
Всього: 103
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
» Із них
Адміни сайту: 1
Адміни серверів:
Модераторів: 1
Провірених: 0
Звичайних юзерів: 101
» Із них
Хлопців: 66
Дівчат: 37

Форма входу

Пошук

Соціальні закладки

News

Рекламний блок

Шукалка

Наша кнопка

Верховина - інформаційний портал

Веб-Камера

Випадкове фото

Наші партнери

Допоможімо!

Курси валют

Курси валют

Відлік до подій

.

Новини УНІАН

завантаження...

Гороскоп

Loading...

Анекдот

Випадкова цитата

Цитата від особистість.com.
Шукалка
безкоштовна розкрутка сайту, реєстрація в каталогах Прикарпатcький каталог Сайти Івано-Франківська Білий каталог українських сайтів каталог сайтів Google-Add.com - Открытый Каталог Сайтов Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Звір - Білий український каталог сайтів, безкоштовна розкрутка сайтів, реєстрація в каталозі