Вівторок, 30.04.2024, 03:41 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
RSS


VВерховина - інформаційний портал 

Головна » 2012 » Квітень » 9 » Про перспективи та можливі негативні наслідки будівництва міні-ГЕС у Карпатах
18:11
Про перспективи та можливі негативні наслідки будівництва міні-ГЕС у Карпатах
       Четвертого квітня 2012 року у залі засідань районної ради проведено виїзне засідання постійної комісії з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму обласної ради за участю керівництва обласної ради, начальників управлінь обласної державної адміністрації та обласних служб, голів районної ради та районної державної адміністрації, науковців, представників екологічних організацій, громадськості району.

Зранку члени комісії та запрошені оглянули будівництво міні-ГЕС на річці Дземброня у селі Дземброня, поспілкувалися з місцевими жителями, а після розпочалося засідання у розширеному форматі.

 Із вступним словом перед присутніми виступив голова обласної ради Олександр Сич. Він, зокрема, сказав про те, що сам факт будівництва малих гідроелектростанцій у Карпатах викликав великий резонанс у суспільстві. Як поєднати баланс вигоди і збереження навколишнього природного середовища? Якщо є добра воля громади та місцевої ради для будівництва на даній території міні-ГЕС, то обов’язково мають бути дотримані усі техніко-економічні, техніко-екологічні вимоги і норми. Має бути укладена угода між інвесторами і громадою про соціальне партнерство. Розширене засідання постійної комісії обласної ради є своєрідними громадськими слуханнями з даного питання.

У відповідності до норм чинного законодавства обласною радою дане питання не розглядалось. Рішення про надання дозволу на розробку проекту будівництва міні-ГЕС на території Верховинського району були прийняті Верховинською селищною радою та 11 сільськими радами, частина з яких уже відмінила раніше прийняті погодження.

Переглянувши документальний фільм про будівництво міні-ГЕС у районі, голова постійної комісії обласної ради Андрій Троценко виніс на розгляд членів комісії питання щодо перспектив та можливих негативних наслідків масового спорудження міні-ГЕС на карпатських річках Івано-Франківської області.

Перед присутніми виступили: Вадим Козленко – начальник управління паливно-енергетичного комплексу, ефективного використання енергетичних і мінерально-сировинних ресурсів, начальник відділу паливно-енергетичного комплексу головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації; Ярослав Адаменко – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, який дав оцінку впливу техногенно-небезпечних об’єктів на навколишнє середовище; Людмила Архіпова – кандидат технічних наук, доцент, докторант кафедри екології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, яка розповіла про гідроекологічний потенціал Українських Карпат і перспективи його використання на малих ГЕС» й інші. Свою думку з обговорюваного питання висловили представники екологічних організацій.

Перед аудиторією виступили голова районної ради Ярослав Кікінчук та голова райдержадміністрації Василь Гондурак.

Підводячи підсумки виїзного розширеного засідання постійної комісії, голова обласної ради Олександр Сич зазначив, що спеціалісти профільних управлінь мали проконтролювати правильність надання погодження сільськими радами, а процес будівництва повинен був бути під постійним контролем інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та у разі виявлення порушень зупинятись. Олександр Сич запропонував доручити Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області провести перевірки та надати її результати обласній раді, а також довести до відома громадськості щодо якості води до водозабору Пробійнівської міні-ГЕС, на виході з гідроелектростанції, а також наявності та характеру забруднення труб, які використовуються в будівництві міні-ГЕС, їх впливу на якість води та навколишнє середовище.

            Результатом проведеного широкого обговорення питання будівництва міні-ГЕС у районі, стали винесені постійною комісією обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму такі наступні висновки і рекомендації:

1. Звернути увагу Верховинській районній державній адміністрації, Верховинській районній раді, Верховинській селищній раді та сільським радам на необхідність неухильного дотримання норм чинного законодавства України при прийнятті рішень, пов’язаних з будівництвом міні-ГЕС.

2. Рекомендувати Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області здійснювати контроль за дотриманням норм чинного законодавства під час проектування та будівництва міні-ГЕС.

3. Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області звернутися до Мінприроди України щодо проведення комплексної екологічної експертизи національного проекту «Енергія природи» на предмет дотримання екологічної безпеки при реалізації проекту будівництва малих ГЕС у Карпатах, врахувавши зменшення водності гірських річок.

4. Доручити Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області провести перевірки та надати її результати обласній раді, а також довести до відома громадськості щодо:

– якості води до водозабору Пробійнівської міні-ГЕС та на виході з гідроелектростанції;

– наявності та характеру забруднення труб, які використовуються в будівництві міні-ГЕС, та їх впливу на якість води та навколишнє середовище.

5. Інвестору – замовнику Дзембронської міні-ГЕС провести коректуру проекту будівництва міні-ГЕС та в найкоротші терміни виконати приписи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області та приписи Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.

6. Інвестору – замовнику Дзембронської міні-ГЕС провести громадське обговорення із залученням зацікавлених сторін на предмет укладання угоди між інвестором та Бистрецькою сільською радою, Верховинською районною радою та Верховинською райдержадміністрацією, а саме договору про соціально-економічний розвиток території.

7. Рекомендувати громадським екологічним організаціям організувати екологічний контроль та моніторинг будівництва міні-ГЕС у Верховинському районі, передбачений законом України «Про охорону навколишнього природного середовища».


Категорія: Новини \Порталу/ | Переглядів: 1113 | Додав: Tall | Теги: РДА, районна рада, ода, Облрада, міні-ГЕС | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Останні новини

Календар

«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наше опитування

Варто залишити чи відмінити перехід на літній та зимовий час?
Всього відповідей: 36

Свята та події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Робота у Верховині

Хмаринка тегів

Карта відвідувачів

Статистика

» Зареєст. на сайті
Всього: 103
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
» Із них
Адміни сайту: 1
Адміни серверів:
Модераторів: 1
Провірених: 0
Звичайних юзерів: 101
» Із них
Хлопців: 66
Дівчат: 37

Форма входу

Пошук

Соціальні закладки

News

Рекламний блок

Шукалка

Наша кнопка

Верховина - інформаційний портал

Веб-Камера

Випадкове фото

Наші партнери

Допоможімо!

Курси валют

Курси валют

Відлік до подій

.

Новини УНІАН

завантаження...

Гороскоп

Loading...

Анекдот

Випадкова цитата

Цитата від особистість.com.
Шукалка
безкоштовна розкрутка сайту, реєстрація в каталогах Прикарпатcький каталог Сайти Івано-Франківська Білий каталог українських сайтів каталог сайтів Google-Add.com - Открытый Каталог Сайтов Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Звір - Білий український каталог сайтів, безкоштовна розкрутка сайтів, реєстрація в каталозі